מאמרים

עולם של חסד

דמיינו לכם עולם בו כולם שווים, בו לאף אחד מהאנשים אין קשיים כלכליים הגורמים לו לקושי בפרנסת המשפחה או ברכישת מזון למלא את המקרר. דמיינו לכם עולם בו לכולם חם כי יש להם כסף לממן את החשמל או את הגז לתנורים, עולם בו לכולם יש אוכל בשפע, בגדים שמתאימים לעונה ונעליים חזקות וטובות. לצערנו אנחנו יכולים רק לדמיין עולם כזה ולהמשיך ולעשות ככל יכולתנו על מנת שאולי יום אחד הוא יתקיים. על אף הרצון הטוב והדמיון הבריא כרגע המציאות היא אחרת. מציאות בה ישנם הרבה מאד אנשים רעבים, אנשים שהמקרר שלהם ריק וילדיהם לבושים בלויי סחבות ואין להם מעיל חם שיחמם אותם בחורף. אנשים שחשמל עבורם הוא מותרות והם יעדיפו לשבת מכוסים היטב בשמיכה מאשר להדליק א תנור החימום. אנשים שבילוי כמו טיולים מאורגנים או אפילו ביקור בקולנוע הוא משימה כלכלית בלתי אפשרית עבורם.


עמותות וגורמים רבים מסייעים לאותן משפחות ואנשים מוחלשים בניסיון לתת להם אפשרויות נוספות בחיים, לשפר את היכולת שלהם להשתכר בכבוד, לסייע להם למצוא עבודה או אפילו מקום מגורים נוח יותר. להצליח לנהל את עצמם טוב יותר כלכלית ולמלא את המקרר באוכל. עמותות רבות מספקות בגדים חמים ומנת אוכל יומית חמה ומזינה עבור מי שהוא וילדיו נותרים רעבים.

אנשים אלו נתמכים רבות על ידי משרדי הרווחה והבריאות בארץ אך לצערנו זה לא תמיד מספיק ולעיתים קרובות קורה שמשפחות מגיעות למצב אנוש ממש בטרם מישהו מסייע להם.

המשך מאמר