מאמרים

אנשים טובים באמצע הדרך

נעמי שמר כתבה בשירה על "אנשים טובים באמצע הדרך", אנשים שיושיטו עזרה לזר, רק על מנת לסייע לו ומבלי לבקש תמורה. עזרה שכזו אופיינית לישראלים רבים שליבם פתוח וידם מושטת לעזרה בכל התחומים. צדקה אינה רק מעות הנכנסות לכוסו של עני הפושט יד ברחוב ראשי. צדקה היא גם חלוקת בגדים לנזקקים, דאגה לקשיש ולמצבו הפיזי של ביתו, לאפשרות להעניק מכשיר שמיעה או משקפיים לילדים הזקוקים להם ולהכניס כלה וחתן אל החופה או לתרום דם עבור אדם חולה.

צדקה נמדדת לא בכמות אלא ברצון. אדם שתורם מאה אלף שקלים אינו אדם טוב יותר מזה התורם חמישה שקלים. זה יופייה של צדקה, כל אחד נותן כפי יכולתו. בארץ קיימים ארגונים רבים שמטרתם וכל יהבם הוא עשיית טוב. גמ"חים לחלוקת מזון פזורים בכל עיר ועיר ואדם רעב או משפחה הזקוקה למזון יכולים לקבל סיוע של ארגזי מזון עד לפתח ביתם. הארגזים נארזים על ידי מתנדבים והמזון עצמו מגיע מגופים שונים וחנויות התורמות אותו לטובת העניין. בחודשי החגים כמו תשרי או ניסן מחלקים אנשי גמ"חים לצערנו אלפי משלוחים למשפחות נזקקות על מנת שיוכלו לבשל ולהעלות על שולחן החג מאכלים, למלא את המקרר ולשמח את המשפחות שלהם.

מלבד אלו ישנם מקומות שמאפשרים ייעוץ זוגי במחירים מוזלים מאד. משפחות מרובות ילדים, קשישים או מבוגרים הזקוקים לבגד, למעיל חם לחורף, לסוודרים ואפילו לשמלות יפות לאירוע יכולים להגיע אל חנות הבגדים ולבחור בגד שמוצא חן בעיניהם.

המשך מאמר