מאמרים

אנשים טובים באמצע הדרך - המשך המאמר

כל הבגדים הגיעו אל החנות בתרומה מאנשים טובים שאינם רוצים בהם עוד. הבגדים עוברים מיון ולאחר מכן מועברים לכל דורש. את החנויות מנהלים אנשי ויצו למשל ועמותות אחרות.

כמו הבגדים או המזון ישנם ארגוני צדקה המסייעים לנזקקים בעלי מוגבלויות. נכים יכולים לגשת לארגון יד שרה ולקחת כסא גלגלים או הליכון ללא עלות בהפקדת פיקדון בלבד החוזר חזרה ברגע השבת הכסא. מי שזקוק למשקפיים יכול לפנות אל לשכת הרווחה שלפי מצבו עשויה להקצות לו אישור לרכישת משקפיים באופן מוזל, יש גם ארגונים התורמים משקפיים, מכשירי שמיעה, מכשירי שמיעה לילדים ועוד.

מפתיע עד כמה ארגונים אלו רחבים ופונים לכל תחום. ניתן לקבל אפילו יעוץ זוגי כתרומה או במחיר סמלי, יעוץ זוגי שישקם מערכת יחסים, א יעוץ להורים עבור ילד, יעוץ עבור מתבגרים ועוד. יעוץ שניתן על ידי עובד סוציאלי או פסיכולוג מתמחה בהתנדבות במרכז סיוע למשל.

ישנם ארגונים רבים ואנשים טובים לרוב. מי שזקוק לסיוע יכול לפנות לכל אחד מהם ולבקש עזרה, בארץ ישראל יהודים טובים שאולי לא מתנהגים בנימוס רוב הזמן אך כשמגיעה השעה להושיט יד יהיו הראשונים להגיע ולהציע עזרה. כל ישראל ערבין זה לזה זו לא סתם סיסמא חלולה אלא עובדה אמיתית.

חזרה לחלק ראשון